Razgledih, ima vlada pripravljenih več ukrepov, med katerimi bi lokalno oskrbo s hrano povečali tudi z vrtičkarstvom ter povečanjem pridelave vrtnin in zelenjave, s čimer bi lahko nadomestili dobršen del uvoza.
In drugje po svetu?
Lester Brown, v članku "Could Food Shortages Bring Down Civilization?" opisuje svetovne smernice, ki bodo zaznamovali prihodnja leta s pomanjkanjem hrane, predvsem pa lakoto v nekaterih državah. Več o tem, lahko slišite tukaj.
Da postaja vrtičkarstvo strategija, nazorno kažejo primeri iz ZDA, kot je vzpostavitev vrta za hrano pred Belo hišo.Tam ga ni bilo od druge svetovne vojne. Več o strategiji pridelave hrane v ZDA pa piše Michael Pollan.
Njena zaveznica Velika Britanija, ki je med drugo svetovno vojno večino hrane pridelala prav z vrtovi, danes zopet uvaja nove načine pridelave, od organske do permakulture.
Nakupi zemlje v Afriki, kot 500.000 ha v Tanzaniji, ki jih je kupila Savdska Arabija, pa že kažejo na svetovne težave in pomanjkanje površin za pridelavo hrane. Nekateri so kritični do teh novih obdelovalnih kolonij, drugi pa upajo, da bodo nakupi prinesli v Afriko tudi 'know-how'.
Je tudi v Sloveniji premalo površin na prebivalca za zadostno samooskrbo ob zdajšnjem industrijskem načinu pridelave?
Novico je napisal uporabnik populist.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje