Andrej Pečenko z Agencije Republike Slovenija za okolje (Arso) je dejal, da v zraku na srečo ne bo veliko vlage, tako da hude sopare ne bo. Kljub temu pa zdravniki na vročino občutljivim ljudem svetujejo, da se izogibajo neposrednemu soncu in se zadržujejo v hladnih prostorih.
Marko Zelinka, ki dela na Splošni nujni medicinski pomoči v Ljubljani, je dejal, da so bolj ogroženi otroci in starejši. Svetuje jim, naj ostanejo na hladnem. Hkrati pa tudi priporoča čimveč pitja tekočin, če jim to dovoljuje zdravje.
Uživanje pijač, ki vsebujejo sladkor, kofein ali alkohol, v času visokih temperatur ni priporočeno, je pa priporočeno hlajenje s hladno prho ali kopeljo. Fizične dejavnosti na odprtih prostorih naj bodo omejene na jutranje ali večerne ure, pri tem pa je treba še povečati količino zaužite tekočine.
Vročinski valovi so letos v južni in vzhodni Evropi že terjali smrtne žrtve. Najhujša vročina pa je Evropo zajela leta 2003, ko je po podatkih Agencije Republike Slovenije za okolje umrlo približno 50.000 ljudi.
Tukaj lahko spremljate trenutne podatke o vremenu po Sloveniji.
Novico je napisal uporabnik pikoo
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje