Pahor je dogovor potrdil in dejal, da je za razdelitev ministrstev še prezgodaj.
Sestanek Erjavčevih besedah konec tega tedna ali pa v začetku naslednjega, na njem pa se bosta pogovarjala o morebitnem vstopu stranke upokojencev v koalicijo z levim trojčkom. "S Pahorjem sva se slišala po telefonu in si čestitala za uspeh na volitvah. SD je dosegel izreden uspeh, pa tudi mi smo se kar dobro odrezali. Postali smo četrta največja stranka v parlamentu."
Preberite še:
- Trojčku 43 mandatov in koalicijski partner?
- 7 poslanskih skupin, 12 poslank, 41 "izkušenih"
- Pahor: Homogeni program pred politično širino
- Janša: V Slovenijo se vrača čas delitev
- Andrej Bajuk ponudil odstop
- Golobič: Rezultat je nezaupnica oblasti
- DeSUS četrta največja stranka v DZ-ju
- Predstavnika narodnosti Göncz in Battelli
- Po volitvah na oder stopi predsednik
- Volilna udeležba okoli 62-odstotna
- 133 prijav domnevnih kršitev volilnega molka
Sestava DZ-ja dokončno znana čez teden dni
Tuji mediji: V alpski državi vrnitev levice
Kdo je največ pridobil in kdo izgubil?
Ženske več mandatov namenile SD-ju
Video: Prvi odzivi na neuradne rezultate
NSi še razmišlja, kako naprej
Erjavec: Usklajevanje bo lažje kot z SDS-om
Sicer pa pravi, da je vse, tudi DeSUS-ova želja po treh ministrstvih, stvar pogajanj. "Najpomembneje pa je, da najprej uskladimo programska stališča. Saj veste, za DeSUS je pomembno, da se ohrani javno zdravstvo, da se pokojnine usklajujejo s plačami, da se Kapitalska družba spet prenese na Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje."
Glede programskih točk se Erjavcu zdi, da bo potrebnih manj usklajevanj, kot so jih imeli s prejšnjo (oz. trenutno še aktualno) koalicijo: "Bolj smo si podobni, bolj usklajeni smo glede določenih točk programa." Sicer pa Erjavec pravi, da je najprej treba počakati, da bodo rezultati tudi uradni oz. da bodo prešteti tudi glasovi po pošti in tisti iz tujine.
Erjavec si želi še en mandat ministra
Že pred volitvami pa je zdajšnji obrambni minister izrazil željo, da bi ponovno vodil Mors. "No, ravno želim si tega ne. Obrambno ministrstvo je vedno na prepihu. Res pa je, da si želim končati, kar sem začel. Nekatere projekte bi rad izpeljal do konca, saj bi jih v enem mandatu težko izpeljal. Poleg tega me muči zadeva Patria. Rad bi, da se to razčisti, ker si ne želim do konca življenja imeti tega madeža na sebi. Obenem si želim, da bi se zgodba s temi oklepniki končala in da se jih končno preda vojski."
Na vprašanje, kaj meni o tem, da mu ni uspelo zasesti poslanskega stolčka, pa Erjavec pravi: "No, to je pa cena tega, da daješ prednost stranki pred svojimi željami. Osebno sem prepričal Zanoškarja, ki se je pred mano uvrstil v parlament, naj kandidira na listi DeSUS-a, saj menim, da bo to dobro za stranko." Dodal je še, da je sicer v svojem okraju dobil nekaj več kot 1.700 glasov, kar je precej več, kot so dobili nekateri drugi predsedniki strank, ki so na koncu dobili poslanski mandat.
Tanja Kozorog
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje