Pischetsrieder je morda postal žrtev višjih interesov VW-jevih lastnikov. Foto: EPA
Pischetsrieder je morda postal žrtev višjih interesov VW-jevih lastnikov. Foto: EPA
VW ima velike načrte pri programu težkih gospodarskih vozil. Foto: EPA

Ožje nadzorniško telo naj bi po poročanju notranjih virov proti Pischetsriederju glasovalo s šestimi glasovi in z nobenim za. Če bo proti Pischetsriederju naslednji teden glasoval tudi razširjeni nadzorni svet, ga bo na čelu družbe nasledil dozdajšnji vodja Audija Martin Winterkorn.

Čeprav v nemškem koncernu ne želijo komentirati dogajanja, pa naj bi 58-letni Pischetsrieder po burni razpravi z nadzorniki odstopil zaradi nezmožnosti premostitve razlik med zahtevami vodstva, ki si želijo povečati učinkovitost podjetja, in sindikati, ki se borijo za zaščito delavskih pravic.

Kakšna je vloga Porscheja?
K padcu Pischetsriederja naj bi pripomogel tudi direktor Porscheja Wendelin Wiedeking ob pomoči predsednika nadzornega sveta VW-ja in Pischetsriederjevega predhodnika Ferdinanda Piecha. Porsche naj bi si sicer prizadeval okrepiti položaj znotraj VW-ja, vendar analitiki samo ugibajo, kakšni so njegovi končni nameni.

Pomoč pri združevanju Mana in Scanie
Pischetsrieder naj bi bil od zdaj zadolžen za pomoč pri prizadevanjih v zduževanju proizvajalcev tovornjakov Man in Scania. Potem ko je VW pred kratkim povečal lastništvo v Manu, je postal največji posamezni delničar v obeh družbah.

Novi vodja v PSA-ju
Kadrovske zamenjave so doletele tudi francoski koncern PSA, v katerem sta združena Citroen in Peugeot. Jeana Martina Folza, ki se bo upokojil, bo nadomestil Christian Streiff. Streiff je bil zadnjih 99 dni na čelu Airbusa, vendar je pri tamkajšnjem vodstvu padel v nemilost, potem ko je razkril hude napake v dozdajšnji tržni strategiji, zaradi katere je letalski proizvajalec zašel v globoko krizo.