Po besedah organizatorjev se letošnja izdaja pridružuje dejavnostim za obuditev Šutne, slikovite kamniške ulice, ki se je iz najaktivnejšega dela mesta na prehodu tisočletja spremenila v ulico zaprtih vrat. V sodelovanju z obstoječimi ponudniki bodo poskušali tudi s Kamfestom dodati devet dni aktivnega življenja v slikoviti del mesta.

Po vzoru mariborskih Skritih dvorišč bodo uporabili dve notranji dvorišči za glasbeno in gledališko dogajanje, od obstoječih ponudnikov pa so sestavili zanimiv družabni program, v sklopu katerega se bodo vrtele stare vinilne plošče, poizkušalo kraft pivo, se urejale pričeske na pločniku, obujajo pa tudi kamniški sejem starin, so organizatorji zapisali za STA.

Festivalsko dogajanje bo seglo še v samostan Mekinje in Kreativno četrt Barutana. V Parku Evropa bo Kamfest s predstavami razveseljeval najmlajše, v času KUL-petkov pa tudi malce starejše. Gostoval bo na Duplici, kjer bo festivalsko dogajanje prinesel na vrt OŠ Marije Vere, Muzejski oder pa bo oživljal lapidarij Medobčinskega muzeja Kamnik na gradu Zaprice.

Med letošnjimi vrhunci organizatorji omenjajo vodene oglede po urbanem Kamniku v povezavi z razstavo Veselo v Kamnik – V glavnem šestdeseta leta, petdnevni kinoprogram v samostanu Mekinje, dan košarke s turnirjem trojk in nastopom Dunking Devilsov na Šutni in na Barutanskem odru koncerte skupin Koala Voice in Matter, Adija Smolarja, Čomp in Leopolda I., Klape Kastav in skupine Špil ligni.

Organizatorji ob tem obiskovalce spomnijo, da se je na Kamfest mogoče pripeljati tudi z vlakom. Urnik festivala je v dobršni meri prilagojen voznemu redu kamniškega vlaka. Otroški program se začenja pet minut čez 18. uro, ko pripelje vlak na postajo Kamnik – mesto, ki je na prizorišču festivala, zadnji vlak proti Ljubljani pa odpelje ob 23.15, petnajst minut po zaključku festivalskega dogajanja.