Dejan se je pred dobrimi šestimi leti odločil za profesionalno pot tetovatorja. Stranke se tudi zato počutijo, kot bi bile v ordinaciji. Pa so pri umetniku. V delavnici. Mora pa ta obvladati tudi kar nekaj anatomije.
"Odvisno je, kakšna koža je, odvisno je, na katerem delu telesa delaš - če delaš na roki, kjer je tanjša koža, na hrbtu, kjer je štirikrat debelejša kot spredaj," pojasni.
Izdelek za vse življenje
Pa je vendarle umetnik. Čeprav si stranke zaželijo tudi drugih risb, sam nerad kopira. "Nekdo se je trudil za to idejo, da je ta tetovaža nastala. Zato se tudi jaz trudim, hočem predstaviti svojo idejo vsaki stranki. Narediti nekaj posebnega, da bo imela samo ona," razloži.
In tako nastajajo unikati. Črno-beli in barvni. Res je, da tu in tam pride do vnetja kože, a Dejan odgovarja: "Vsak človek ima lahko alergijo na hrano in tako jo ima lahko tudi na barvo."
Zato vsem strankam svetuje, kako ravnati z razdraženo kožo. Tega se je potem treba držati. "Eno je svež tatu, potem pa je najbolj pomembno, kaj je na koncu. Kako tatu zaceli. Kako boš ga nosil do konca življenja," opozarja Dejan.
Res je. Do konca življenja. Tudi tega se je treba zavedati, čeprav danes že obstajajo načini, kako se ga rešiti. Sicer pa - tisti, ki si da naslikati takšno umetnino, najbrž že ve …
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje