Tam namreč že peto leto delujeta nemški podjetji Epas in Elos Escada, v katerih je zaposlenih 350 ljudi, šivajo pa ekskluzivne ženske obleke najvišjega cenovnega razreda. Z njimi so se uveljavili povsod po svetu. Iz Gornje Radgone prihajajo obleke tudi za znane osebnosti, kot sta tv-voditeljica Oprah Winfrey in Cindy McCain, soproga ameriškega republikanskega predsedniškega kandidata Johna McCaina.
Pred kratkim so zanjo sešili kolekcijo 25 oblek, ki jih bo nosila med nastopi ob svojem soprogu Johnu med predsedniško kampanjo. Cene aranžmaja direktor ni želel razkriti, toda ena izmed oblek iz zbirke, okrašena z indijskimi bleščicami, je na primer vredna okrog deset tisoč evrov. In kot je poročala TV Slovenija, so v Gornji Radgoni že šivali tudi dvakrat dražje kose oblačil.
Mura zagotovila kakovostne kadre
V Pomurju je zavoljo Murine tradicije dovolj kakovostnih kadrov, da izpolnjujejo merila tudi za najzahtevnejše svetovne modne smernice, zato so pred petimi leti Bavarci tudi izbrali Slovenijo, kjer delovna sila ni ravno najcenejša. Zanimivo pa je, da kljub 20 odstotkom višjim plačam kot v Muri in temu, da je tam preveč zaposlenih, ne morejo privabiti še kakšnih 50 sodelavcev - potrebujejo inženirje, modelarje in šivilje. Po drugi strani pa je treba pri Escadi trdo delati ... "Kar se tiče produktivnosti, smo korak naprej, a časi, ko bi lahko živeli brez dela, so mimo," pravi direktor Tugomer Frajman.
Težava je v tem, da Mura tistim, ki bi želeli v Escado, ne more izplačati odpravnin, zato se Frajman z novim predsednikom uprave Hubrom dogovarja za najem delovne sile. Escadin končni cilj je namreč od 380 do 400 zaposlenih, še poroča TV Slovenija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje