
Koncept je bil preprost, a učinkovit: V času, ko je vse več ljudi imelo svoje avtomobile in so se z njimi podajali na pot, so potrebovali prenočišča ob poti.
Zato je Heineman združil poceni sobe z manjšimi garažami, kjer so lahko gostje varno parkirali svoja vozila – vse za pičlih 1,25 dolarja na noč (v današnjem času bi to pomenilo 22 dolarjev).
In v teh stotih letih moteli še danes popotnikom na prostranih ameriških cestah predstavljajo postanek tik ob cesti, s posteljo, tušem, klimatsko napravo in kabelsko televizijo. Osnovami, ki jih potrebuješ po urah vožnje.
Prvi motel, poimenovan The Milestone Mo-Tel, so postavili v San Luis Obispu v Kaliforniji, na pol poti med Los Angelesom in San Franciscom, sobe pa so bile za tisti čas moderno opremljene s toplimi prhami in talnimi oblogami, gostom pa je bila na voljo tudi pralnica.
Stroški gradnje so znašali 80.000 dolarjev (1,43 milijona v današnji vrednosti).

Arhitekturno se je Heineman zgledoval po španskih misijonih s prepoznavnim zvonikom, ki jih je v Kaliforniji kar nekaj, konkretno, po tistem iz Santa Barbare.
Od motela ni ostalo kaj dosti
Preden je Milestone Mo-Tel odprl svoja vrata, so imeli ameriški vozniki omejene možnosti nastanitev.
Jasno, bili so hoteli, a ti so bili običajno dragi in precej s poti, tako da so bili popotniki prisiljeni postaviti šotore v primitivnih kampih ali preprosto prespati v avtih.
Milestone Mo-Tel, ki je zajemal 15 bungalovov, so pozneje preimenovali v Motel Inn, zaprl pa se je leta 1991 in od takrat žalostno propada. Večji del so porušili leta 2006, od prvotne strukture pa ostajata le še dva dela, vključno z zvonikom v slogu misijonov.
A čeprav so živahni časi Milestone Mo-Tela že davno mimo, Heinemanov koncept po stotih letih še vedno živi in cveti – po uradnih podatkih v ZDA trenutno obratuje 112.383 motelov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje