Milanska stolnica je druga največja rimskokatoliška katedrala na svetu. Foto: RTVSLO/M. K.
Milanska stolnica je druga največja rimskokatoliška katedrala na svetu. Foto: RTVSLO/M. K.

Najgosteje naseljeno mesto severne Italije in glavno mesto Lombardije, najbolj razvite italijanske pokrajine, tako že od starega veka pa vse do današnjih dni ponuja vrsto razlogov, zaradi katerih se splača postati Milančan. In prav blagostanje, ki je to mesto bolj ali manj spremljalo skozi celotno zgodovino, je omogočilo, da še danes predstavlja nespregledljivo postajo tistim, ki so se odpravili raziskovati korenine in razvoj evropske umetnosti od antičnega in starorkščanskega ustvarjanja prek srednjega veka, renesančne umetnosti pa vse do danes.










Milanska katedrala dopušča edinstven obisk strešnega dela in tako omogoča sprehod med kaskado gotskih fial. Foto: RTVSLO/M. K.
Kipi svetnikov domujejo nad sodobno podobo Milana. Foto: RTVSLO/M. K.
Tiste, ki si želijo ogledati Da Vincijevo zadnjo večerjo, pelje pot mimo cerkve Santa Maria delle Grazie. Foto: RTVSLO/M. K.
Bazilika Sant Ambrogio je bila ustanovljena leta 379 na mestu mučeništva sv. Gervazija in sv. Protazija. Foto: RTVSLO/M. K.
Splača se ustaviti tudi pri tistih sprva morda manj opaznih detajlih tako cerkvene kot posvetne arhitekture. Foto: RTVSLO/M. K.
Svoj pečat v Milanu je z mozaikom v Cerkev sv. Jakoba in Janeza pustil tudi Marko Rupnik. Foto: RTVSLO/M. K.
Pogled na drugo največje mesto v Italiji skozi mrežo gotske arhitekture. Foto: RTVSLO/M. K.
Srednjeveški klesarji niso pozabili niti na tiste očem najbolj oddaljene skulpture. Foto: RTVSLO/M. K.
Čeprav seže slava milanske Scale na vse konce sveta, njena nič kaj posebno veličastna podoba tega še zdaleč ne razkriva. Foto: RTVSLO/M. K.