V Sarajevu se ne boste mogli izogniti znamenitim buregdžinicam. Foto: RTV SLOMošeja v Sarajevu stoji poleg najbolje obiskane Sarajevske znamenitosti Baščaršije. Foto: RTV SLOKatoličani se lahko pohvalijo s prelepo katedralo. Foto: RTV SLOMesto z modernimi in dragimi stavbami narejenimi po vojni dobiva vse bolj evropsko podobo. Foto: RTV SLOVojne grozote v obliki porušenih in požganih stavb so opazne skoraj na vsakem koraku. Foto: RTV SLOOb vznožju Igmana se nahaja izvor reke Bosne, ob katerem je urejen park, ki je priljubljena izletniška točka Sarajevčanov. Foto: RTV SLOŠtevilne lično urejene mošeje očarajo turiste, ki pa jih na žalost domačinom ni toliko, kot bi hoteli. Foto: RTV SLODomačini turiste radi popeljejo pogledat tudi tunel, ki je bil edina točka, skozi katero so si domačini zagotovili pomoč v obliki hrane in zdravil. Foto: RTV SLONalepke, ki opozarjajo na prepoved vstopa s strelnim orožjem, po mestu kar mrgoli. Foto: RTV SLOMesto so preplavili grobovi. Pokončni beli spomeniki pripadajo umrlim muslimanom, zaradi pomanjkanja prostora pa so v pokopališče spremenili celo pomožno igrišče nogometnega stadiona Sarajevo. Foto: RTV SLOPriljubljene točke mladine so velike diskoteke, kjer nastopajo najbolj popularne balkanske turbofolk zvezde. Foto: RTV SLO
Sarajevo je glavno mesto Bosne in Hercegovine in eno od najpomembnejših mest na Balkanu.
V Sarajevu se ne boste mogli izogniti znamenitim buregdžinicam. Foto: RTV SLO
Oglas
Mošeja v Sarajevu stoji poleg najbolje obiskane Sarajevske znamenitosti Baščaršije.
Foto: RTV SLO
Katoličani se lahko pohvalijo s prelepo katedralo.
Foto: RTV SLO
Mesto z modernimi in dragimi stavbami narejenimi po vojni dobiva vse bolj evropsko podobo.
Foto: RTV SLO
Vojne grozote v obliki porušenih in požganih stavb so opazne skoraj na vsakem koraku.
Foto: RTV SLO
Ob vznožju Igmana se nahaja izvor reke Bosne, ob katerem je urejen park, ki je priljubljena izletniška točka Sarajevčanov.
Foto: RTV SLO
Številne lično urejene mošeje očarajo turiste, ki pa jih na žalost domačinom ni toliko, kot bi hoteli.
Foto: RTV SLO
Domačini turiste radi popeljejo pogledat tudi tunel, ki je bil edina točka, skozi katero so si domačini zagotovili pomoč v obliki hrane in zdravil.
Foto: RTV SLO
Nalepke, ki opozarjajo na prepoved vstopa s strelnim orožjem, po mestu kar mrgoli.
Foto: RTV SLO
Mesto so preplavili grobovi. Pokončni beli spomeniki pripadajo umrlim muslimanom, zaradi pomanjkanja prostora pa so v pokopališče spremenili celo pomožno igrišče nogometnega stadiona Sarajevo.
Foto: RTV SLO
Priljubljene točke mladine so velike diskoteke, kjer nastopajo najbolj popularne balkanske turbofolk zvezde.
Foto: RTV SLO
Največje mesto v BiH-u je ob popisu leta 1991 imelo 450.000 prebivalcev, vendar je zaradi vojne njihovo število upadlo, tako da ga danes ocenjujejo na okoli 400.000. Etnično mešana prestolnico naseljujejo tri religije: muslimani, pravoslavci in katoličani.
Uradni jezik je bosanski. V mestu so številne pomembne stare zgradbe, kot je mošeja Gazi Husrev-bega in sarajevska katedrala, obiskati pa velja tudi Baščaršijo in številne restavracije z značilno bosansko hrano, burekom in čevapčiči.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje