Kot poroča Novi list, so pri nekaterih domačinih sobe za turiste iz Nemčije dražje za 15 evrov, nekateri gostinci pa tujcem zaračunavajo dvojno ceno sladoleda. Reški časni na svoji spletni strani objavlja zgodbo Hrvatice, ki se je pred 25 leti preselila v Nemčijo in se poročila z Nemcem. Na počitnice redno prihaja na Hrvaško, letos pa se je vnaprej dogovorila za ceno za apartma v Crikvenici.
Ko je pred apartma prispela z avtomobilom nemške registracije, se je lastnik odločil zvišati ceno storitev za 15 evrov, ker za Nemce denar ni problem, kot je to za "naše", navaja reški časnik. Kmalu potem se je nemško-hrvaška družina prepričala, da niti cene sladoleda niso enake za vse turiste. Hrvatica, ki je v hrvaščini zahtevala sladoled zase in za otroka, je kepico dobila za osem kun oz. dober evro.
Nekaj korakov za njo je bil njen nemški mož z drugim otrokom, ki je zaprosil za sladoled v nemščini in za kepico plačal 15 kun oz. dva evra. "Glede na izračun prodajalca sladoleda je inflacija v 30 sekundah dosegla 100 odstotkov," navaja reški časnik.
Hrvatica se je zaradi vsega začela spraševati, ali sploh ima smisel prihajati na počitnice tja, kjer imajo turiste za 'norce'. Ne ve, kako bi možu pojasnila ta pohlep in ga prepričala, da vsi na Hrvaškem niso taki, sklene časnik.
Očitno nekateri ponudniki storitev v Crikvenici niso slišali sporočila hrvaškega ministra za turizem Veljka Ostojića, ki je ob začetku osrednjega dela hrvaške turistične sezono sredi julija izpostavil pomen dela vseh zaposlenih v turizmu, od lastnikov hotelov in apartmajev do kuharjev, natakarjev in zasebnih gostincev. Poudaril je, da ravno oni v neposrednem stiku s turisti predstavljajo državo in motivirajo goste za vnovičen prihod na počitnice na Hrvaško.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje