Qantas t. i. polete nikamor ponuja v sklopu svojih poskusov blaženja posledic pandemije. Ker potniki ne prečkajo državnih mej, jih je bistveno lažje organizirati kot običajne turistične polete, poleg tega pa je lažje zagotoviti skladnost z različnimi koronskimi predpisi in pravili.
Poleti so izjemno priljubljeni in kljub precej visokim cenam hitro razprodani. Posebno uspešna je bila zadnja ideja lunarnega poleta. Na njem bodo potniki konec maja opazovali lunin mrk, ki naj bi bil posebno lep in rdeče obarvan.
Za ogled mrka nad oblaki so kupci odšteli od 450 do 1500 evrov, razprodan pa je bil v dveh minutah in pol. Potniki bodo v zraku dobre tri ure, vzleteli in pristali pa bodo v Sidneyju.
Takšni "poleti nikamor" so bili priljubljeni že v 90. letih 20. stoletja in prav Qantas je bil eden izmed prvih prevoznikov, ki jih je začel ponujati. Program vključuje vzlet in pristanek na istem letališču, vmes pa si potniki kar iz letala ogledajo nekatere največje turistične znamenitosti države in se ustavijo na različnih krajih. Med možnostmi so potapljanje na tropskem otoku, gurmanski obrok ali preizkušanje vina.
Poleti nikamor so sicer naleteli na precej neodobravanja naravovarstvenikov, saj so po njihovem mnenju popolnoma nepotrebni. Kot svarijo, so že nujni letalski prevozi z namenom transporta vprašljivi, letenje z namenom letenja pa neokusno in škodljivo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje