Zaradi človekove odsotnosti v mejnem pasu na Korejskem polotoku so na enem najbolj varovanih območij na svetu svoj dom našle številne živalske in rastlinske vrste, ki se ne zmenijo za človeške spore. Neprijazno okolje, na severni strani zaradi gozdnih posekov, na južni pa zaradi urbanizacije, je živali prisililo, da so našle zavetje med državama. Google je ta teden izdal prve posnetke Street View in omogočil redek vpogled v floro in favno "nikogaršnje zemlje".
Projekt je nastal v sodelovanju s številnimi korejskimi organizacijami zaradi zaznamovanja 70. obletnice korejskega premirja, v katerem so leta 1953 odložili orožje in začrtali demilitarizirano območje. Radovedneži se odslej z Googlovo Street View funkcijo lahko potepajo med naravnimi in kulturnimi znamenitostmi v bližini območja. Med najbolj zanimivimi so gotovo prizori narave, v tem območju namreč brezskrbno uspeva več kot 6000 živalskih in rastlinskih vrst. Od le 267 ogroženih vrst na Korejskem polotoku jih slabih 40 odstotkov živi ravno na nikogaršnji zemlji med sprtima državama. "Po korejski vojni je bilo na demilitariziranem območju zelo malo človeških posegov, zato je postalo svojevrstno zavetišče za živali in rastline," so zapisali pri Korejskem narodnem ekološkem inštitutu. Med drugim na tem območju živijo gorske koze, vidre, ogroženi zlati orel in različni kopitarji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje