Skozi projekt 'Ujemi ribo in doživi energijo Save' v Krškem oblikujejo nove atraktivne turistične produkte, ki se povezujejo s spoznavanjem reke Save in savskih rib, tudi postajališče za avtodome.
Kot je poudarila direktorica krškega centra za podjetništvo in turizem Kristina Račič Ogorevc, je najsodobnejše postajališče za avtodome v mirnem zelenem delu in odlična izhodiščna točka za spoznavanje okolice, zato pripravljajo turistične pakete in zemljevid za dodatno ponudbo tovrstnim gostom: "Občina Krško se je že pred leti zavezala k zelenemu turizmu, kamor spada tudi avtodomarski turizem, saj je avtodomar, gost, ki prihaja k nam, zelo navdušen nad naravo, kolesarjenjem, in vsemi temi obvodnimi športi, pohodništvom, tako da tudi v sklopu projekta Doživi energijo reke Save pripravljamo te turistične pakete."
Partnerji projekta so Občina Krško, Center za podjetništvo in turizem Krško, Ribiška družina Brestanica - Krško, AgroPosavje in Ribogojstvo Colarič. Avtodomarji prostor uporabljajo zastonj, plačajo le oskrbo, elektriko in vodo, v Krškem pa lahko naročijo dostavo rib na postajališče.
Župan Miran Stanko je povedal, da je na področju občine devet postajališč za avtodome, o zadnji pridobitvi pa: "Gre za 12 mest, kjer lahko popotniki, ki pridejo skozi Krško, prenočijo dvakrat, se pravi za 48 ur, tukaj se oskrbijo in gredo naprej, seveda pa lahko koristijo ponudbo, ki je na voljo v naših krajih, sicer smo se že pred leti pridružili projektu postajališč za avtodome v Sloveniji, ki ga je začela občina Mirna."
V mreži postajališč z avtodome želijo, da bi vsaka občina imela vsaj eno počivališče, zdaj jih je okoli 170 v Sloveniji, pridruženih občin je 79. Covidna kriza je sicer nekoliko ustavila širjenje mreže postajališč in hkrati povzročila večjo uporabo avtodomarskega turizma.
Drago Bulc pa ob krškem postajališču pravi: "Moram reči, da je to eno najlepših postajališč, ki jih poznam v Sloveniji, tudi eno večjih, poleg tega je okolica izredno zanimiva za nadaljnji razvoj, ker je sredi športnega parka, ljudje , ki imajo avtodome, so bolj športno in rekreativno aktivni, poleg tega pa mislim, da je to ravno v prvem trenutku, namreč, po kovidu se bo veliko ljudi hotelo zadrževati v mehurčku."
Skupna vrednost projekta 230.000 evrov, samo postajališče je stalo okrog 180.000 evrov, večino tega vložka naj bi povrnili iz evropskega sklada za pomorstvo in ribištvo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje