A to evropskih prišlekov, ki so v Avstralijo začeli prihajati v 18. stoletju, ni kaj dosti zanimalo. Kmalu so začeli načrtno iztrebljati staroselce, tudi z množičnimi pokoli. Danes večina avstralskih aboriginov živi v hudi revščini in bedi; strogo, tudi z ograjami, so ločeni od belcev, ki so si ob oceanu zgradili bleščeče metropole.
Rodeo sredi avstralske divjine - ločnica med belci in aborigini občutna
Rezervat Arnhem Land, ki se razteza na 97.000 kvadratnih kilometrih, leži bliže indonezijskemu otoku Bali kot Sydneyju, v njem živi - no, životari - okrog 16.000 avstralskih staroselcev. Vanj je mogoče vstopiti le s posebnim dovoljenjem, ki ga je uspelo pridobiti Davidu Grayu, fotoreporterju agencije Reuters. Oglejte si nekaj podob, ki jih je ujel v objektiv med obiskom pri ljudstvu, ki naj bi se v deželo tam spodaj iz Afrike prek Azije priselilo pred 40 oziroma 60 tisoč leti.
Med drugim je Gray v divjino outbacka avstralskega skrajnega severovzhoda - kar 500 km od Darwina - spremljal očeta in sina Marcusa in Roya na lovu za krokodili, na poti so našli tudi poginulega vodnega bivola, ki bo dobrodošel živež za množico lačnih ust.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje