V zgornjebavarskeskem mestu so se namreč to poletje odločili osrednji mestni trg preobraziti v duhu slikarij Vasilija Kandinskega. 500 šolarjev in dijakov je 8.000 tlakovcev na Marijinem trgu pobarvalo tako, da tla trga posnemajo delček slike Kandinskega Weilheim-Marienplatz. To sliko je namreč začetnik abstraktnega slikarstva pred 99 leti naslikal ravno v Weilheimu. Tlakovce v 39 različnih barvnih odtenkih so šolarji skoraj mesec dni razporejali po 2.100 kvadratnih metrih površine. Meščani sicer precej zaspanega mesteca so pobudo Floriana Lechnerja za preobrazbo trga pozdravili; malokrat se namreč zgodi, da v kraj z nekaj več kot 20.000 prebivalci zaidejo novinarji iz drugih predelov Nemčije in celo iz tujine. Pa čeprav se lahko Weilheim pohvali z izjemno ohranjenim zgodovinskim jedrom in celo delom srednjeveškega mestnega obzidja; mestu se je namreč uspelo izogniti rušilnim bombnim napadom zahodnih zaveznikov v drugi svetovni vojni.
Henrik II. preda mesto samostanu
Zgodovina mesta Weilheim je zares bogata in sega še v antiko. Leto 15 pred našim štetjem se je pisalo, ko so v mesto vdrli Rimljani, ki so podjarmili tamkajšnji keltski živelj. Pričevanja o začetkih kontinuirane poselitve tega območja pa segajo v leto 1010 oziroma v čas visokega srednjega veka. Tedaj je poznejši rimski cesar – vladal je med letoma 1014 in 1024 – prispel v Weilheim in ga imenoval za posest bližnjega samostana Polling. Mesteca že dolgo ne obiskujejo takšni veljaki, kot je bil Henrik II., kljub temu pa Weilheimčani upajo, da bodo novice o povečani kopiji slike Vasilija Kandinskega na tleh Marijinega trga v mesto privabile več tujcev.
P. B.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje