S preživetjem toliko časa pred računalniškimi zasloni imajo popotniki manj stika z domačini, z nenehnim ohranjanjem stikov s svojimi domačimi pa nikoli zares ne občutijo, da so v tuji deželi, so za britanski časopis The Times izrazili mnenje nekateri vplivni pisatelji, ki pravijo, da je bolje občasno domov poslati razglednice in zgodbe povedati po prihodu v domovino.
"Ne morem si zamisliti ničesar bolj dolgočasnega, kot je sedeti pred zaslonom na počitnicah," je dejal Nicholas Crane, avtor potopisov in voditelj BBC-jevih televizijskih oddaj, ki so se mu pri obsodbi pretirane uporabe medmrežja pridružili tudi drugi znani pisci potopisov, kot so Hunter Davis, Rory Maclean, Dea Birkett in Lyn Hughes.
Za potopis potreben premislek
Crane meni, da je večina popotniških blogov napisana spontano in brez velikega razmišljanja, s čimer se strinja tudi Maclean, ki še dodaja, da je pri potopisu potreben čas za premislek o svojih občutkih. Če blogi združujejo ljudi z različnih koncev sveta in so lahko vir za koristne nasvete o določeni državi, pa njihovo pisanje med potovanjem omejuje druženje z domačini.
Medmrežje koristno za popotnike
Popotniške spletne strani so seveda drugačnega mnenja in zatrjujejo, da pomagajo pri iskanju stikov med popotniki in ponujajo možnost, da popotnik na hiter in poceni način obvešča družino in prijatelje o tem, kje se nahaja. Mnogo popotnikov tudi ne preživi veliko časa pred zasloni v internetnih barih, ampak kar z mobilnim telefonom posname fotografije in jih takoj pošlje naprej.
G. V.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje