Po več kot 11-urnem poletu z Velikonočnega otoka je pristal na 2.771 kilometrov oddaljenem letališču Totegegie. Polet je bil predvsem zaradi močnih severozahodnih vetrov zelo zahteven in nevaren. Čeprav je bil let načrtovan zelo natančno, je bilo vmes nekaj manjših in krajših zavojev iz načrtovane smeri zaradi vremenskih nevšečnosti.
Ekipa si je oddahnila, ko je pristal
Močna nevihtna fronta, ki je segala od morja do višine približno 4300 metrov, je ovirala polet, a se ji je Lenarčič s pomočjo svoje ekipe spretno izognil. "Vsi smo si oddahnili, ko je mali Pipistrelov Virus SW914 končno pristal na trdnih tleh sredi Tihega oceana Francoske Polinezije," je ekipa World Green Flight zapisala v sporočilu za javnost.
Matevž Lenarčič bo v naslednji etapi poletel do Tahitija. Čaka ga 1.660 kilometrov poti in predvidoma dobrih sedem ur letenja.
Na polet, ki so ga organizatorji poimenovali GreenLight WorldFlight, se je Lenarčič pripravljal skoraj eno leto, vzlet pa je moral januarja trikrat prestaviti. Na svoji poti bo šestkrat preletel ekvator, prečkal več kot 60 držav na sedmih celinah, med drugim tudi Antarktiko in najvišji vrh sveta Mount Everest, 120 narodnih parkov in tri oceane. Polet je ekološko usmerjen, saj letalo v svoji kategoriji porabi najmanj goriva na preleteno razdaljo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje