Policisti svetujejo, da se državljani pred odhodom na počitnice s prijatelji ali sorodniki dogovorijo o varovanju stanovanja, ob tem pa poskrbijo, da stanovanje ne bo kazalo očitnih znakov odsotnosti stanovalcev.
Pred odhodom na počitnice naj dopustniki preverijo še veljavnost svojih osebnih dokumentov, kakovost turistične agencije, stanje njihovega avtomobila in opreme, ki jo nameravajo vzeti s seboj. Udeleženci v cestnem prometu pa naj spoštujejo prometne predpise.
Policisti opozarjajo, da državljani skrbno hranijo svoje dokumente, o morebitni kraji, izgubi ali pogrešitvi pa naj takoj obvestijo pristojne. Doma je za to pristojna upravna enota, v tujini pa diplomatsko-konzularno predstavništvo, če to ni mogoče, pa na upravno enoto najkasneje v osmih dneh po prihodu v Slovenijo.
Udeleženost v prometni nesreči
Če se v prometni nesreči kdo huje ali smrtno poškoduje, naj udeleženci v nesreči takoj zavarujejo kraj nesreče, nudijo pomoč poškodovanim in pokličejo na telefonsko številko 113. Če gre za nesrečo z zgolj materialno škodo, naj vozilo umaknejo s cestišča, izmenjajo podatke z drugimi udeleženci in napišejo evropsko prometno poročilo o prometni nesreči.
Kopanje na kopališčih
Zakon o varstvu pred utopitvami določa, da je kopanje na neurejenih kopališčih prepovedano. Kopanje na urejenih kopališčih je dovoljeno le na vodnih površinah, ki so označene. Na morskih kopališčih se lahko plavalci zadržujejo največ 150 metrov od obale, če ni drugače določeno.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje