Porast klubov, kjer turistom ponujajo "nepozabne" izkušnje z orožjem, je vzbudil tudi zanimanje ameriške javnosti.
Ameriški Time tako razmišlja o spornosti teh klubov, ki ZDA ne postavljajo v dobro luč, še posebej sporen pa je porast klubov po tem, ko javnost zadnje mesece pretresajo množična streljanja, kot je bil na primer decembrski pokol na osnovni šoli Sandy Hook v kraju Newtown v ameriški zvezni državi Connecticut.
"Stranke se želijo le zabavati. To je kot izpolnitev ene izmed želja, ki jih turisti želijo storiti, ko so v ZDA," je dejal eden izmed zaposlenih v strelskem klubu.
USA Today poroča, da strelski turizem ni omejen le na mesto greha Las Vegas, vse več strelskih klubov je tudi v Honoluluju. Turisti, ki lahko uživajo v lepih plažah in deskanju na vodi, si želijo na počitnicah preizkusiti tudi nekaj novega, česar doma ne bi nikoli mogli.
Jeff Tarumi, inštruktor v enem izmed strelskih klubov v Honoluluju, pravi, da kar 90 odstotkov obiskovalcev pri njih predstavljajo Japonci. V streljanju se radi preizkusijo tudi turisti iz Južne Koreje, Tajske in Rusije.
"Občutil sem moč," je izjavil japonski igralec Kejgo Takizava po tem, ko je ustrelil s pištolo, Tetsuo Jamamoto, ki že 30 let živi v ZDA in ima v lasti strelski klub, pa pravi: "V človeški naravi je, da smo radovedni, ko gre za nekaj prepovedanega. Večina naših gostov je iz Japonske, še nikoli pa niso imeli priložnosti, da bi v rokah držali pištolo. To je za njih zelo eksotično in razburljivo."
Strelski paket tudi za najstnike
Ponudba vsebuje običajne strelske dejavnosti, ponujajo pa tudi posebne pakete, v katerih lahko udeleženci sodelujejo tudi v strelskih obračunih, zaljubljenci, ki so se odločili skočiti v zakonski jarem na nevaren način, pa se lahko poročijo ob zvokih strelov. Še posebej sporen pa je paket za mlajše od 15 let, ki se lahko v spremstvu staršev naučijo ravnanja s pištolo.
Za takšno izkušnjo je treba odšteti od 60 do 300 dolarjev, vsak obiskovalec pa mora pokazati osebno izkaznico. Preden začnejo streljati, si morajo obiskovalci pogledati 15-minutni film o varnosti pri streljanju.
Razdeljeni Američani
V Beli hiši si prizadevajo za zaostritev orožarske zakonodaje, kako zelo so razdeljeni Američani, ko gre za posedovanje strelnega orožja, pa priča tudi podatek, da so v ameriški zvezni državi Južna Dakota z namenom, da bi preprečili nasilje v šolah, sprejeli zakon, ki zaposlenim na šolah dovoljuje nošenje strelnega orožja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje