Po evropskih prestolnicah oziroma vseh mestih po Evropi je mogoče videti mladež z velikimi nahrbtniki, ki uživa v mednarodnem vzdušju, ko si z drugimi popotniki izmenjuje svoje popotniške izkušnje. Skratka, hostel je v Evropi poznan kot zbirališče ljudi odprte miselnosti in s smislom za uživanje brez skrbi na poceni način.
Ko se obrnemo proti ZDA, pa je stvar precej drugačna. Najprej je pričakovati, da te ljudje sploh ne bodo razumeli, kaj iščeš, saj je v ZDA le 350 hostlov, medtem ko jih je na vsem svetu 10.000.
Cene so podobne evropskim, torej gre za cenejša prenočišča. Cenejša v Evropi pomeni obenem tudi zelo priljubljena, v ZDA pa so dobila predznak, češ da tja hodijo samo tisti, ki si boljšega ne morejo privoščiti.
V ZDA se tako trudijo vzbuditi občutek med ponudniki nočitev, da je hostel tisti pravi posel, ki pritegne množice mladih turistov. Kljub njihovim omejenim popotniškim proračunom je kvantiteta tista, ki je zanimiva, zato Američani vse bolj menijo, da veliko zamujajo, ker v svoji državi niso postavili podobne hostelske kulture, kot jo imamo v Evropi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje