Pešpot med Piranom in Fieso (fotografija je arhivska). Foto: BoBo
Pešpot med Piranom in Fieso (fotografija je arhivska). Foto: BoBo

Na podlagi ugotovitev strokovnega poročila omenjenega strokovnjaka so poleg omenjene skale odstranili še približno en kubični meter manjših skal in odpadnega materiala. Kot so povedali na tamkajšnji civilni zaščiti, so ob tem plezalci izvedli še dodaten ogled brežine in odstranili labilno kamenje.

Ob ponovnem odprtju pešpoti so na piranski občini potrdili, da želijo najti dolgoročno rešitev za zagotovitev varnosti omenjenega območja. Pred kratkim so tako dobili pozitivno mnenje zavoda za varstvo narave in na tej podlagi vložili vlogo za pridobitev gradbenega dovoljenja za posege, s katerimi bodo poskrbeli za zaščito območja. Ob tem še naprej izvajajo tudi periodični monitoring.

Ob tem so poudarili, da gre pri padanju kamenja za naravni proces, ki je del stalnih geoloških sprememb. "Klif bo vedno podvržen naravnim procesom, zato bomo tudi v prihodnje priča padanju kamenja. Kljub vsem izvedenim varnostnim ukrepom in ponovnemu odprtju pešpoti med Fieso in Piranom ostaja uporaba poti še naprej nevarna in na lastno odgovornost," so opozorili na občini.

Stroške izvedenih ukrepov so ocenili na približno 2000 evrov.