Zaradi zaprtja Kanina in s tem izpada zimskih prihodkov je Katarina Kotnik iz Emerald Valley, apartmajev sredi Bovca, začela premišljevati, kako iti ven iz okvirov, da bi zapolnili nastanitve v dolini. "Zima tu je krasna, nekako pa smo morali rešiti tudi situacijo s posojilom," je dejala za Radio Prvi in dodala, da se ji je tako porodila ideja o "workationu", ki je nekakšna mešanica dela na daljavo in počitnic.
Na družbenih omrežjih Facebook in Instagram se je včlanila v različne skupine, ki združujejo digitalne nomade. Na pomoč ji je priskočil organizator podobnega dogodka iz Švice. Za prvič je upala na deset prijav, prejeli so jih več kot dvajset. Vsi so morali opraviti predhodne pogovore, enega so celo zavrnili. V Bovcu bodo na prvem organiziranem "workationu" v Sloveniji digitalni nomadi iz številnih držav – od Malte, Španije, Nemčije do Slovaške in ZDA – ostali od enega do treh mesecev.
Med njimi je tudi 36-letni Louis iz Francije, računalniški programer, ki ima svoje podjetje in razvija startupe. Njegova ekipa je mednarodna, zato lahko delajo na daljavo. Kot direktor podjetja se nikoli ne more povsem odklopiti, zato je kombinacija dela in počitnic na neki drugi lokaciji odlična priložnost.
Popoldneve in konce tedna izkoristijo za dejavnosti v naravi in izlete po Sloveniji. "Postajamo kot neka družina," je delila Katarina Kotnik in dodala, da je doživetje popestrijo tudi domačini, ki ponujajo smučarsko šolo in bolj adrenalinske podvige, tudi polete z jadralnim padalom in pohode.
"Zelo pomembno mi je, da ne polnimo samo svojih apartmajev, ampak tudi druge," je še poudarila Kotnik, ki je prepričana, da je taka oblika turizma priložnost za podaljšanje turistične sezone, tako pa že snuje načrte za prihodnje leto.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje