Vzpostavljeni so bili novi, inovativni in trajnostni turistični izdelki, urejena infrastruktura za obiskovalce, ki omogoča interpretacijo dediščine, ključni ponudniki in deležniki v destinaciji so na izobraževanjih še dodatno nadgradili svoje znanje, velik poudarek pa je bil namenjen tudi promociji destinacije tako doma kot v tujini.
V okviru projekta so pridobili številne novosti, tudi tri interpretacijske točke, in sicer po eno v Rogaški Slatini, Kozjem in na območju Rudnice v občini Podčetrtek. Ob opremi za obiskovalce na novih interpretacijskih točkah so digitalizirali tudi dve poti: eno 21-kilometrsko kolesarsko na območju Rudnice in eno konjeniško z začetkom v Rogatcu, so sporočili iz agencije.
Prav tako so izvedli izobraževalne delavnice za obstoječe turistične vodnike in ponudnike turističnih proizvodov in storitev, gostinske in nastanitvene ponudnike pa spodbuja k pridobitvi znaka do kolesarjev oz. konjenikov prijazno. Znak je del na novo vzpostavljene standardizacije v čezmejnem projektu s Hrvaško.
Nova ponudba trajnostnega, butičnega, petzvezdničnega turizma
Po navedbah agencije so s partnerji iz Slovenije in Hrvaške v okviru omenjenega projekta razvijali novo ponudbo trajnostnega, butičnega in petzvezdičnega turizma. Pri razvoju konjeniških, kolesarskih in pohodniških doživetij so v največji meri sledili načelom trajnosti, ki narekujejo svetovne smernice v razvoju turizma.
"Butični turizem je nasprotje množičnemu turizmu. Predstavljamo si ga kot turizem z obvladljivim številom turistov, ki ponudniku prinesejo razmeroma veliko korist, ta pa jim zato ponudi nekaj posebnega, pristnega in iskrenega, česar ne more ponuditi neomejenemu številu turistov. Petzvezdični turizem je poseben, morda boljši, predvsem pa bolj pristen, oseben in iskren," menijo na agenciji.
Projektne dejavnosti Ride&Bike II so se izvajale s sredstvi Evropskega sklada za regionalni razvoj v okviru programa Interreg V-A Slovenija-Hrvaška 2014–2020, in sicer z namenom nadgradnje kolesarskega in konjeniškega turizma na čezmejnem območju Obsotelja in Kozjanskega, Spodnjeposavske regije in Krapinsko-zagorske ter dela Zagrebačke županije. Skupna vrednost projekta je znašala 876.000 evrov, pri čemer je Evropski sklad za regionalni razvoj prispeval 744.000 evrov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje