Ta 183 dolgi in 83 km široki otok ima okrog 1.000 km obale, na katerih se razteza več kot 200 plaž. Notranjost pa je slikovito gorata. Najvišji vrh Korzike, Monte Cinto, v višino meri kar 2706 metrov, na otoku pa je še 20 drugih dvatisočakov.
Gore, združene v eno samo verigo, zavzemajo kar dve tretjini površine otoka. Na Korziki vsak obiskovalec najde hrib zase, mogoči so tako zahtevnejši vzponi kot lahkotni sprehodi, piše na turističnih spletnih straneh.
Regija z malce več avtonomije
Otok leži zahodno od Italije, jugovzhodno od celinskega dela Francije in severno od otoka Sardinija, ki spada pod Italijo. Čeprav spada Korzika med 26 francoskih regij, je po zakonu "teritorialna skupnost" in ima zato na določenih področjih več vpliva od drugih francoskih regij. Kratek čas je obstajala tudi neodvisna Korziška republika, ki pa je leta 1769 postala del Francije.
Novejši poskusi, da bi Korziki zagotovili večjo stopnjo avtonomije - lokalni referendum iz leta 2003, s katerim so želeli doseči ukinitev razdelitve Korzike na dva departmaja (Corse-du-Sud in Haute-Corse), in uvedbo večjega vpliva za teritorialno skupnost - niso uspeli.
Privlačna tudi za gurmane
Najpomembnejša sestavina korziškega gospodarstva (Korzika velja za najslabše razvito francosko regijo) je turizem, ki pa ni razvit do megalomanskih razsežnosti sredozemskih destinacij.
Otok poleg čudovite narave obiskovalce zapeljuje tudi s kulinariko, ki je nekakšna mešanica francoske in italijanske kuhinje, malce drugačne na vsakem kotičku otoka. Na Korziki imajo tudi 3.000-letno vinogradniško tradicijo.
Potrebujete še več razlogov, da Korziko dodate na svoj seznam potovalnih želja? Spodaj si oglejte nekaj fotografskih utrinkov z "otoka lepote".
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje