Po pisanju portala EurasiaNet je policijske ukrepe sprožil samomor 15-letnika, ki je bil povezan z omenjeno subkulturo. Policija naj bi zdaj po pričevanju študentov pregledovala garderobo v šolah, iščejo morebitne strgane kavbojke, piercinge in črne rokavice, pa tudi druga oblačila v "emo" barvah, med katere, vsaj po njihovem prepričanju, spadata rožnata in črna. Nekateri psihologi in borci za človekove pravice pa opozarjajo, da bi imel poostren policijski nadzor lahko ravno nasproten učinek od želenega.
Čustven ni nujno samomorilen?
"'Emoti' mi niso všeč. Zelo mi niso všeč. Ne razumem jih in jih ne sprejemam," je v intervjuju za lokalni časopis, ki ga citira portal EurasiaNet, povedal vodja armenske policije Alik Sargsian. Označil jih je za "nevarne" in dodal, da bodo "pokvarili naš genski bazen".
Mladenič, ki se ima za pripadnika omenjene subkulture, pa je povedal: "Nihče nas v nič ne sili, gre za to, da so člani naše subkulture čustveni in se je že zgodilo, da so poskušali storiti samomor. Ni pa to neki množičen pojav." Leta 2010 je v Armeniji 13 od 38 najstnikom, ki so poskušali storiti samomor, uspelo uresničiti svoje namere, a le dva izmed njih naj bi bila povezana s subkulturo emo.
Že leta 2008 so se pod nadzorom znašli "emoti" v Mehki in Čilu, a takrat so jih nadlegovali bolj vrstniki in ne oblasti. V Mehiki so sa nanje "spravljali" punkerji in rokabiliji, v Čilu pa so jih trpinčili skinheadi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje