Dvoglavi zmaj je bil najden v fosilnem gnezdu, obkrožen z desetinami drugih fosilnih ostankov plazilcev.
Vsi vzorci so bili identični razen enega, ki je imel dva vratova in dve glavi. Dr. Eric Buffetaut iz Državnega znanstvenega raziskovalnega centra v Parizu je dejal, da je dvoglavi plazilec rezultat mutacije, ki ji pravijo bifurkacija.
Kratko življenje dvoglavih mutantov
Mutacije so pri plazilcih zelo dobro dokumentirane; to je prvi primer tovrstnega fosila, ki so ga kdaj koli našli. Dr. Buffetaut je dejal, da so v starodavnih rokopisih našli številne zapiske o dvoglavih kačah in drugih plazilcih. Omenjeni stvori so razvili značilnosti, podobne krokodilom. So vodni plazilci, ki so se hranili z manjšim plenom v vodah in močvirjih, živeli pa so na kopnem. Zrasli so do enega metra, najdeni fosilni vzorec pa je bil dolg sedem centimetrov. Znanstveniki so prišli do sklepa, da je umrl med rojstvom ali pa se je mrtev že rodil.
Dr. Buffetaut je na koncu ugotovil, da dvoglava bitja živijo zelo kratek čas, glavni razlog za to so dvoji možgani. Delujejo ločeno, kar je glavni razlog za težko preživetje. Dokumentiran je tudi primer dvoglave kače, ko je ena glava odgriznila drugo glavo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje