Že res, da je letos po kitajskem horoskopu leto psa, a za naše pse letošnje leto niti Slučajno ni dobro, so odločitev oblasti komentirali pasjeljubci v kitajski prestolnici. Za marsikoga sporna odločitev je razjezila skrbnike psov, ki jih je razbesnel že nedaven poboj več deset tisoč psov v Junanu, ki naj bi bil tudi del boja proti steklini.
Ena družina, en otrok, en pes
Na Kitajskem so že konec 70. let prejšnjega stoletja začeli uveljavljati politiko enega otroka, saj so želeli ustaviti hitro naraščanje prebivalstva. Politiki enega otroka zdaj torej v Pekingu sledi še politika enega psa. "V devetih administrativnih delih prestolnice bo imelo vsako gospodinjstvo lahko le enega psa, vsi veliki in nevarni psi pa bodo prepovedani. Kdor bo imel neprijavljenega psa, bo sodno preganjan," je zapisala kitajska tiskovna agencija. Tudi tisti, ki bo psa zapustil oziroma prepustil ulici, bo kaznovan. Pse je od zdaj izrecno prepovedano voditi na javna mesta, kot so tržnice, parki, trgovine, čakalnice na železniških postajah ... Na Kitajskem so le trije odstotki psov cepljeni proti steklini, samo septembra pa je zaradi te bolezni umrlo 318 ljudi.
Psi še vedno tudi na krožniku
Kitajci so sicer šele nedavno odkrili "sladkosti" pasje družbe - majhne psičke si kupuje predvsem hitro rastoči srednji sloj v mestih in jih razvaja do onemoglosti. Na žalost pa psi včasih še vedno končajo v loncu. Kitajci so namreč dolgo verjeli, ponekod pa še vedno verjamejo, da pasje meso krepi telo in pri moških ugodno deluje na "posteljne predstave". Po revoluciji leta 1949 so pse dolgo preganjali kot škodljivce, vsakogar, ki je imel pasjega ljubljenčka, pa označili za "zahodnjaškega buržuja".
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje