Na skoraj 3 km dolg most, ki povezuje San Francisco z okrožjem Marin, nameravajo postaviti ograjo, ki bi potencialnim samomorilcem otežila "podvig". Zavedajo se, da gre za občutljivo temo, saj se je že večkrat zgodilo, da so se pri njih oglasili svojci tragično preminulih.
Nameravajo izdelati temeljito študijo in šele nato ukrepati, saj imajo poleg estetskih tudi druge pomisleke. Gre namreč za zgodovinsko znamenitost, hkrati pa bi se lahko pojavile tehnične težave, še posebej zaradi vetra. Problem je tudi v denarju, saj ima most kljub mostnini, ki znaša 5 ameriških dolarjev v eno smer, izgubo.
A oblasti tudi doslej niso bile brezbrižne. Leta 1994 so na most namestili telefone za svetovanje v krizi, leta 1996 pa so tja začeli pošiljati posebne patrulje. Na mostu so nameščene tudi varnostne kamere. A vse to ni pomagalo, ljudje še zmeraj najdejo načine za skoke v smrt. Le peščica jih je poskus preživela.
Najnovejša žrtev je z mostu skočila prejšnji četrtek, skupno pa si je od leta 1937, ko je bil most dokončan, na ta način vzelo življenje že več kot 1.300 ljudi, kar je mostu prineslo naslov najbolj priljubljenega samomorilskega kraja v Ameriki, morda celo na svetu. Število skokov z veličastnega rdeče-oranžnega mostu torej vztrajno narašča.
Debato o preprečevanju samomorov z "Zlatih vrat" sta na novo odprla dva filma o samomorih z mostov. Enega od njiju, "Joy of Life", so prikazali te dni na filmskem festivalu Sundance v Utahu. Filmski režiser Eric Steel pa pripravlja film, v katerega namerava vključiti posnetke ducat samomorov z mostu, ki naj bi jih posnel lani.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje