Da bi ljudje po ognjemetu v Sydneyju, ki velja za enega od najbolj spektakularnih dogodkov ob prehodu v novo leto na svetu, lahko varno zapustili središče mesta, so množice odvisne od vlakov.
Policija se je zato pred kratkim ustrašila kaosa v primeru, da bi sindikati železniških delavcev uresničili napovedi in 28. decembra protestno prekinili železniški promet, ker je predsednik vlade zvezne države Novi Južni Wales zavrnil njihove zahteve za več kot 30-odstotno zvišanje plač. Tako je policija tudi razmišljala, da bo vladi priporočila odpoved ognjemeta.
Skrbi so bile odveč – milijoni bodo tudi letos lahko uživali v sydneyjskem ognjemetu. Železničarji so se z regionalno vlado namreč vsaj začasno dogovorili glede ureditve plač. Pogajanja naj bi nadaljevali v prihodnjih dneh. "Družine so zdaj prepričane, da lahko pridejo v in iz osrednjega poslovnega okrožja, podjetja lahko načrtujejo naprej, ljudje pa lahko pridejo na delo in z njega v tem kritičnem obdobju leta," je sporočil ministrica za promet v Novem Južnem Walesu Jo Haylen.
Tudi letos v glavnem mestu zvezne države Novi Južni Wales sicer pričakujejo več kot milijon gledalcev, ki si bodo ogledali spektakel pred znamenitim Sydneyjskim pristaniškim mostom in Operno hišo. S tem namenom jih v mesto pripotuje 250.000, ki, da bi dobili enega od zaželenih položajev z najboljšim razgledom na ognjemet, tudi več ur čakajo v vrstah ali pridejo že na silvestrovo zjutraj.
Ognjemet v neposrednem prenosu po svetu običajno spremlja okoli milijarda ljudi.
Metropola na vzhodni obali Avstralije je sicer zaradi svoje geografske lege med prvimi večjimi mesti na svetu, kjer pričakajo novo leto. Prvi veliki ognjemet je nad pristaniščem ob 21.00 po krajevnem času (11.00 po srednjeevropskem), opolnoči pa sledi največji, ki traja približno 15 minut.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje