Gre za prvi takšen festival, s katerim želijo organizatorji preseči prevladujoče negativno miselnost meščank in meščanov ter z glasbo in predstavitvijo uspešnih zgodb doseči boljše razpoloženje v mestu. Prepričani so namreč, da je le tako mogoč pozitiven razvoj mesta.
Navdihujoče osebnosti bodo predstavili na današnjem festivalu v dvorani Slovenskega narodnega gledališča Maribor - festival se bo začel ob 19. uri, da bi po besedah predsednice društva Pupillam Iris Magajna čim več ljudem predali sporočilo, da je mogoče dvigniti sebe in druge s svojim vzorom. "V mestu imamo toliko pozitivnih ljudi in prek njih toliko pozitivnih zgodb, a jih ne znamo videti," je dodala podžupanja Maribora Jelka Černivec.
Dovolj "jamranja"
Pobudnik projekta Očistimo za čisto srečo, ki želi postati gibanje in se razširiti še v druga mesta Slovenije, je skupina samostojnih podjetnikov, ki so se po besedah Mira Mihca iz podjetja za etično oglaševanje Etika naveličali stalnega "jamranja" v mestu in miselnosti, da se nič ne da narediti: "Bistveno je, da začnemo delati pri sebi, in to vsak posameznik, ne le da čaka na pomoč. Najprej je treba spremeniti sebe na bolje, potem lahko postaneš zgled za znanca, soseda, prijatelja, okolico, družbo."
Dogodke so začeli udejanjati na začetku junija, ko so ob svetovnem dnevu okolja v enem od mariborskih nakupovalnih središč posadili drevo. Nadaljevali so z brezplačnimi delavnicami, sejmi in humanitarno akcijo za invalidne otroke.
Julija so začeli na spletu objavljati zgodbe in misli znanih Mariborčanov, ki bi bili lahko navdih drugim. Svoje izkušnje in poglede na svet so med drugim predstavili športnik Dejan Zavec, pevca Alfi Nipič in Edvin Fliser, nekdanji smučarski funkcionar Tone Vogrinec, profesor Matjaž Mulej, dobrodelni učitelj Boris Krabonja in direktor javnega podjetja Danilo Burnač.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje