Večina zaposlenih na daljših sestankih svojega vodjo kmalu ne posluša več. Foto: EPA
Večina zaposlenih na daljših sestankih svojega vodjo kmalu ne posluša več. Foto: EPA
Sestanek je ... Zakaj se kazalci na uri nikamor ne premaknejo?! Foto: RTV SLO

Anketa je pokazala, da britanski uslužbenci in zaposleni na splošno preživijo v povprečju 150 ur letno na sestankih, med katerimi večina sploh ne posluša svojih vodij in sanjari o seksu, počitnicah in hrani.

90 odstotkov izmed 4.000 anketiranih sodeluje na najmanj enem delavnem sestanku tedensko, 25 odstotkov pa na najmanj enem dnevno, ki lahko traja tudi do tri ure. Vendar v povprečju koncentracija ne traja več kot 23 minut, po tem času začnejo misli uhajati, številni anketiranci pa priznavajo, da začnejo gledati na uro, ki se nikamor ne premakne, namesto da bi poslušali besede nadrejenega.

Anketa "jasno kaže, da so dolgi in dolgočasni sestanki neproduktivni", je izsledke komentiral profesor Carey Cooper z univerze v Lancashiru in dodal, da "80 odstotkov zaposlenih odkrito priznava, da na sestankih niso zbrani". Po njegovem mnenju so rešitve zelo kratki sestanki o točno določeni temi in povečanje sodelovanja med sodelavci.

Na sestankih so najbolj zbrani odvetniki, statistično najbolj raztreseni pa so trgovci in ženske. Anketa je tudi pokazala, da o spolnosti najpogosteje sanjarijo učitelji in novinarji.