Začelo se je, ko je 38-letni inženir Huang na medmrežju spoznal dekle na klic, ki se je predstavljala pod imenom Juan Juan. Dogovorila sta se, da ji nakaže nekaj denarja v zameno za srečanje z njim.
Kmalu po nakazilu ga je poklical neznani moški, ki mu je razložil, da je pri nakazilu denarja uporabil napačen postopek in povzročil razsutje bančnega računalniškega sistema. Od Huanga je zahteval nakazilo dveh milijonov tajvanskih dolarjev, sicer ga bo ubil.
Huang je ubogal in denar nakazal, a s tem zgodbe ni bilo konec. Moški se je ponovno oglasil in ga obtožil, da je ponovno povzročil razpad sistema, zaradi česar naj bi bili tokrat celo uničeni bančni računi nekaterih tajvanskih poslancev, kar naj bi vplivalo celo na zamik skorajšnjih volitev.
Ker denarja ni imel, je Huang v banki celo najel hipotekarno posojilo na svoje stanovanje. A tudi to ni zadostovalo. Ponovno je prejel klic - tokrat naj bi bil nesrečni Huang celo kriv za težave na borznih trgih na Tajvanu, Hongkongu in Wall Streetu.
V mesecu dni je skupno nakazal 13,86 milijona tajvanskih dolarjev (280.000 evrov), nato pa se je vendarle odločil, da vso zadevo prijavi policiji, ki je izsledila mrežo štirih goljufov, Juan Juan pa niso odkrili, zato domnevajo, da sploh ne obstaja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje