Kot smo že poročali, so se deveterčki rodili maja 2021 danes 27-letni Malijki Halimi Cissé, ki so jo v Maroko prepeljali po nasvetu malijskih zdravnikov, ko so ugotovili, da je njena nosečnost večplodna, in ker ji v domovini niso mogli zagotoviti ustrezne nege. Koliko otrok je nosila Cissé, sicer pred porodom niso mogli natančno ugotoviti.
Po carskem rezu v 30. tednu nosečnosti so na svet pomagali kar devetim otrokom, petim deklicam in štirim dečkom, ki so tako postali svetovni rekorderji. Neverjetno ni bilo samo to, da je vseh devet preživelo nosečnost, ampak da so prav vsi preživeli tudi prve mesece življenja, saj so v primerih pogosti zapleti. V zgodovini sta bila namreč le še dva primera rojstva deveterčkov, a v nobenem primeru otroci niso živeli dlje kot nekaj tednov.
Deklice Kadidia, Fatouma, Hawa, Adama in Oumou ter dečki Mohammed VI, Oumar, Elhadji in Bah so ob rojstvu tehtali med 500 grami in enim kilogramom. Prvih nekaj mesecev so preživeli pod stalnim zdravniškim nadzorom v bolnišnici, dokler se niso toliko okrepili, da so jih lahko premestili v posebno stanovanje, kjer je bila materi pri negi v pomoč ekipa zdravstvenih delavcev.
Kot je maja, ob 1. rojstnem dnevu deveterčkov, dejal njihov oče Abdelkader Arby, so malčki kljub dejstvu, da jih je toliko, zelo različni po značaju in jih ni težko ločevati med seboj. "Nekateri so tihi, drugi so bolj glasni in več jokajo. Spet drugi želijo biti ves čas v naročju," je razlagal po obisku otrok. Arby je namreč s starejšim otrokom ves ta čas živel v domovini in svojo čudežno četico obiskoval le občasno.
V Maliju so sicer nestrpno čakali, kdaj bodo otroci dovolj močni za vrnitev, saj so tam nanje zelo ponosni. Kot je dejal oče, so deveterčki prave male zvezde, poroča BBC.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje