Dobitnika medalj so v domovini sprejeli kot heroja. Foto: Reuters

Skupno je 12 športnikom, njihovim trenerjem in drugim, ki so skrbeli za njihovo pripravljenost, razdelila kar 580.000 evrov.

Največji del sta seveda dobila dobitnika kolajn, oba sta tekmovala v tekvondoju.

Cheick Sallah Cisse je državi priboril prvo zlato kolajno v zgodovini, najboljši je bil v kategoriji nad 80 kilogramov. S tem si je v domovini zagotovil novo hišo in dodatno denarno nagrado v višini 75.000 evrov. V novem domu bo živela tudi Ruth Gbagbi, ki je osvojila bron, postala pa prva ženska iz te države z olimpijskim odličjem. Poleg hiše je dobila tudi 45.000 evrov gotovine.

V afriški državi, v kateri športniki nimajo dobrih razmer za treninge, cenijo tudi druge dobre uvrstitve, ne samo kolajne. Tako je bila s 30.000 evri nagrajena Marie-Josee Ta Lou, ki je v obeh atletskih sprinterskih disciplinah osvojila četrto mesto, 15.000 evrov pa je pripadlo Benu Maiteju, šestouvrščenemu v teku na 100 metrov.

Pred Riom je imela Slonokoščena obala le eno olimpijsko kolajno, leta 1984 je v Los Angelesu srebro v teku na 400 metrov osvojil Gabriel Tiacoh.