Sony je v Nacionalni park Brioni prišel kot dveleten slonček, v naslednjih 40 letih pa je postal velika zanimivost teh otokov in tamkajšnjega parka safari, saj ga je videlo več kot štiri milijone obiskovalcev. Težek je bil pet ton.
Tri leta za njim je na otoke prišla še samica Lanka, saj so oskrbniki želeli, da bi imela naraščaj, a se to nikoli ni zgodilo. V letih skupnega življenja pa sta postala nerazdružljiva.
Slona sta vsak dan pojedla sto kilogramov sena in 50 kilogramov sadja in zelenjave. Na Brionih so zdaj zelo v skrbeh za Lanko, saj se bojijo, da bi lahko padla v depresijo.
Govoreči papagaj Koki še živi
Sony je pri 42 letih nenadoma poginil v petek zvečer. Ker ni kazal nobenih bolezenskih znakov, je njegove oskrbnike njegov odhod zelo presenetil, zato bodo veterinarji opravili tudi obdukcijo. Z Brionov so še sporočili, da Sonyjeva smrt ni povezana z boleznijo "modrega jezika", ki je bila usodna za antilope v parku, ki so bile darilo omanskega sultana.
V Nacionalnem parku Brioni poleg Lanke od najbolj znanih Titovih živali ostaja še papagaj Koki.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje