Številni med njimi študija sploh ne končajo oziroma se po vpisu ne pojavijo na predavanjih.
Kot so sporočili iz dunajskega urada za tujce, so ugotovili, da je najmanj 200 od 800 na treh konservatorijih vpisanih kitajskih študentov v Avstrijo prišlo prek ilegalne mreže prekupčevanja z ljudmi.
Kitajski študentje, ki želijo študij umetnosti zaključiti v Avstriji, najprej pridobijo dovoljenje za bivanje.
Po dveh letih pa, ko bi bilo treba vizum podaljšati, zaradi neocenjenosti oziroma pomanjkanja ocen sklenejo lažne poroke.
Po poroki prevzame skrb za status mladoporočenca avstrijski državljan.
Skupina, ki so jo pred kratkim ustanovili na uradu za tujce, je preučila obiskovanje predavanj, ki potekajo na treh zasebnih konservatorijih, in ugotovila, da približno 200 od 783 prijavljenih kitajskih študentov po vpisu ni niti enkrat obiskalo katerega od predmetov. Nekatere od študentov so preiskovalci tudi obiskali.
Študenti pa taki!
Eden od "študentov" sploh ni znal nemško, čeprav je bil prijavljen na predavanje o gledališkem govoru. Neki drugi študent je trdil, da je eno leto študiral klavir, izkazalo pa se je, da ne zna narisati niti klavirskega ključa, Wolfganga Amadeusa Mozarta pa je kar preimenoval - v Štefana.
Eno od študentk so - skupaj s tremi sošolkami - preiskovalci našli v masažnem salonu. Po pisanju časnika Kurier salon, kjer so jih odkrili, v ponudbi nima le masaž, ampak še kaj drugega.
Da ostanejo v državi, se tudi poročijo!
Avstrijske oblasti so preiskale tudi zakonske zveze Avstrijcev s kitajskimi študenti.
Izkazalo se je, da je bilo 27 porok sklenjenih lažno, pri večih pa je bila udeležena ista poročna priča. Oba na Dunaju stanujoča posrednika sta za posredovanja pri zakonskih zvezah zahtevala tudi do 12.000 evrov. Del zneska je bilo potrebno plačati v gotovini, ostali del pa naj bi Kitajci odplačali z delom.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje