Gre namreč za državo, kjer je zasebna posest sveta, lastniki pa so oboroženi. Za zdaj še ni poročil o streljanju na igralce, vendar pa se dogajajo nesreče in motenje posesti.
Proizvajalec aplikacije Niantic iz Kalifornije od igralcev v drobnem tisku zahteva, da ne motijo posesti in ne morejo zahtevati odškodnine za poškodbe ali smrt. Smrti še ni bilo, je pa avtomobil povozil 15-letnico v Pensilvaniji, ki je gledala v telefon in prečkala avtocesto.
Igra, ki združuje elemente dve desetletji stare franšize in nadgrajene resničnosti, igralcem omogoča, da s popotovanjem po resničnih lokacijah iščejo in lovijo digitalne like iz priljubljene serije Pokemon.
Ljudje se podijo celo po pokopališčih, zaklenjenih parkiriščih, prihajajo na dvorišča, dovoze in ceste. Policija je do zdaj le izdala nekaj kazni, aretacij za motenje posesti pa še ni bilo, kljub številnim prijavam o mogočih vlomilcih, za katere se je izkazalo, da so igralci Pokemona.
Prvi dan po izidu Pokemon Go so aplikacijo v ZDA naložili že na vsak 20. pametni telefon s sistemom android, poroča nemška tiskovna agencija DPA. Prav tako je igra v trenutku pristala na vrhu lestvice brezplačnih aplikacij v Applovi spletni trgovini Itunes in pri tem prehitela uspešnice, kot sta Snapchat in Facebook.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje