Ministrica za zdravje Milojka Kolar Celarc je poudarila, da se ministrstvo za zdravje zavzema za transparentno in etično delovanje na vseh področjih ter da k preprečevanju korupcije pripomorejo tudi skupna javna naročila. Ob tem je navedla primer, da so s skupnim javnim naročilom za vse urgentne centre prihranili 3,3 milijona evrov.
Prvi rezultati se po njenih besedah kažejo tudi pri skupnih javnih naročilih za zdravila za vse zdravstvene ustanove. Prihodnje leto bodo izvedli tudi prvo skupno javno naročilo drage medicinske opreme.
Kolar Celarčeve se bo popoldne sestala tudi z direktorji bolnišnic glede nakupa medicinskih pripomočkov in opreme, da bi ugotovili, katera je najnižja referenčna cena, ki jo zavod doseže za posamezen artikel, na podlagi česar se bodo lahko v prihodnje tudi drugi zavodi pogajali za nižje cene.
Energetska prenova bolnišnic bo velik projekt, zato je še toliko pomembneje, da bo denar porabljen pregledno. S podpisom pakta bodo zagotovili večje zaupanje v postopke javnih naročil, je še prepričana ministrica.
Pomembno je, da sodelujemo in naredimo porabo javnih sredstev v Sloveniji preglednejšo, je ob podpisu poudarila predsednica društva Transparency International (TI) Slovenia Simona Habič.
Prijavljenih 15 bolnišnic
Evropska finančna perspektiva 2014—2020 predvideva tudi sredstva za energetsko obnovo bolnišnic. Za prijavo je za zdaj zainteresiranih 15 slovenskih bolnišnic. Tokratna perspektiva predvideva, da bo projekt financiran iz evropskih sredstev le v višini 40 odstotkov, preostali delež pa mora zagotoviti investitor, v tem primeru slovenska vlada. Že v prejšnji finančni perspektivi so s pomočjo evropskih sredstev v več slovenskih bolnišnicah izvedli energetsko obnovo, med drugim v Izoli in Topolšici.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje