
Pri obeh poškodovancih, ki sta stara okoli 26 let, je po besedah Vojka Flisa v ospredju okvara pljuč. "Ta nam povzroča največ skrbi, medtem ko druge spremljajoče poškodbe niso takšne, da bi oba poškodovanca ogrožale. Okvara pljuč pri enem in pri drugem pa nam povzroča kar precej skrbi, tako da bosta ostala v enotah za intenzivno terapijo in približno po desetih dneh bomo znova ocenili njuno zdravstveno stanje ter napravili nov načrt zdravljenja. Oba čakajo ob tem, da sta v enotah za intenzivno zdravljenje na napravah, ki dihajo namesto njiju, tudi operacije," je pojasnil.
Zdravljenje poškodb bo po njegovih ocenah trajalo zagotovo več kot mesec dni. Ob tem se je zahvalil ekipam urgentnega centra, oddelka za plastično kirurgijo, anesteziologije in enot za intenzivno terapijo, ki so sodelovale ali še sodelujejo pri oskrbi poškodovancev. "Sodobna medicina, ki lahko pomaga pri tako hudih poškodbah, je mogoča samo ob dobrem sodelovanju ekip iz različnih vej medicine," je poudaril.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje