Z zagotovitvijo dodatnih prostorov za potrebe mariborske fakultete za zdravstvene vede se bodo po navedbah vlade vzpostavile dodatne površine za potrebe fakultete, s čimer se bodo zagotovili ustrezni prostorski in tehnični pogoji za kakovostno izvajanje študija, so sporočili po dopisni seji vlade.
Več vpisnih mest v Mariboru
Mariborska fakulteta za zdravstvene vede je v študijskem letu 2021/2022 zaradi izkazanih potreb v zdravstvenih in socialnovarstvenih ustanovah na pobudo ministrstva za zdravje ter Zbornice zdravstvene in babiške nege Slovenije povečala število vpisnih mest na dodiplomskem študijskem programu zdravstvena nega z 90 mest na 120 mest, so spomnili na vladi.
Tako kratkoročni kot dolgoročni načrti po navedbah vlade predvidevajo razširjen študijski program in povečan vpis študentov, zaradi česar je potreba po novih prostorih vedno večja. Z vzpostavitvijo dodatnih površin se bo lahko povečal sprejem študentov in študentk ter razpisovanje novih smeri, saj obstoječi prostori ne zadostujejo izvajanju in razvoju študijske in raziskovalne dejavnosti, so poudarili.
Vrednost projekta, ki se bo financiral s proračunskimi sredstvi ministrstva za zdravje na podlagi zakona o zagotavljanju finančnih sredstev za naložbe v slovensko zdravstvo v letih od 2021 do 2031, znaša 12 milijonov evrov.
Načrtovana je prizidava 1965 kvadratnih metrov površin in rekonstrukcija 1564 kvadratnih metrov površin osrednjega trakta z nakupom posebne opreme. S tem bo fakulteta pridobila potrebne površine za izvajanje študijskih programov za približno 310 študentov in 55 zaposlenih, so napovedali na vladi.
Širitev tudi v Izoli
Tudi z izgradnjo novega objekta za izolsko fakulteto za vede o zdravju se bo lahko po navedbah vlade povečal sprejem študentov in študentk in razpisovanje novih smeri. Novogradnja bo rešila dolgoletno pomanjkanje prostorov in bo omogočila dvig kakovosti pedagoškega in raziskovalnega dela.
V skladu s srednjeročno razvojno strategijo Univerze na Primorskem novogradnja omogoča najmanj 20-odstotno povečanje vpisa na obstoječe programe fakultete in akreditacijo novih študijskih programov s pripravo izhodišč za vzpostavitev študijskega programa medicina na Univerzi na Primorskem.
Vrednost projekta znaša več kot 18 milijonov evrov, financiral se bo s proračunskimi sredstvi ministrstva za zdravje na podlagi zakona o zagotavljanju finančnih sredstev za naložbe v slovensko zdravstvo v letih od 2021 do 2031 v predvideni vrednosti 13 milijonov evrov. Projekt se bo financiral tudi s proračunskimi sredstvi ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije v predvideni vrednosti 3,1 milijona evrov in lastnimi viri Univerze na Primorskem v vrednosti dveh milijonov evrov.
Načrtovana je izgradnja večnadstropne nove stavbe s 6000 kvadratnimi metri uporabnih površin na parceli v neposredni bližini Splošne bolnišnice Izola. Lokacija je optimalna tako za fakulteto za vede o zdravju kot tudi za bolnišnico zaradi izkoriščanja sinergijskih učinkov obeh javnih zavodov, so še sporočili z vlade.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje