Dogovor bo podlaga za sodelovanje med EU-jem in Južno Korejo na področju znanstvenega raziskovanja in usposabljanja, industrijskega sodelovanja, razvoja trgovine in trga ter standardizacije.
Južna Koreja bo po mnenju EU-ja pomembna partnerica, saj je po gospodarski moči na četrtem mestu na območju in obvlada vesoljsko tehnologijo. Južna Koreja dejavno uporablja storitve satelitske navigacije, in sicer v raznih gospodarskih sektorjih, vključno s prevozom, upravljanjem ladjevja, znanostjo in geodezijo.
Galileo bo neposredni tekmec ameriškega sistema GPS in ruskega GLONASS-a, bo pa z njim združljiv. Galileo bo prvi takšen sistem pod nadzorom civilnih oblasti, nastal pa je na pobudo Evropske komisije v sodelovanju z Evropsko vesoljsko agencijo.
V sistem Galileo naj bi bile do leta 2020 priključene tri milijarde sprejemnikov, sam trg pa naj bi na svetovni ravni na leto ustvaril 275 milijard prihodkov in samo v Evropi ponudil več kot 150.000 visokokvalificiranih delovnih mest.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje