Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Podjetje SpaceX Elona Muska je v torek iz Teksasa v vesolje izstrelilo svojo šesto testno raketo Starship. Ob ustanovitelju družbe Elonu Musku je bil prisoten tudi novoizvoljeni predsednik ZDA Donald Trump.
Pol-pismeni je naslov projekta, ki so ga pripravili v Računalniškem muzeju, da bi z njim nagovorili h kritičnemu razmišljanju v sodobni digitalni družbi. S projektom naslavljajo tudi slabo medijsko in digitalno pismenost, ki sta žal precej prisotni.
TikTokov izziv "Oi oi oi baka", ko učenec med poukom stopi na mizo in dela grimase, se je pojavil tudi v nekaterih šolah pri nas. Kje je meja med pridobivanjem všečkov na družbenih omrežjih in prepoznavnostjo med vrstniki, ki se lahko konča tudi tragično?
Znanstveniki del svojega raziskovanja selijo pod Zemljino površje, kjer najdemo podzemne laboratorije. Po svetu jih deluje več deset. Najdemo jih v Evropi, Združenih državah, Kanadi, Koreji, na Japonskem in Kitajskem, v Indiji ter v Rusiji.
Donald Trump se vrača v Belo hišo. Nadzoroval bo največji program raziskovanja vesolja na svetu. Kakšne spremembe lahko pričakujemo?
Kitajska je v petek zvečer v vesolje poslala vzorce opeke iz materialov, ki spominjajo na Lunina tla, da bi preučila, ali so dovolj trpežne za gradnjo baze na Luni. Gradnjo baze načrtujejo z več drugimi državami, tudi z Rusijo.
Evropska komisija je družbi Meta Platforms naložila globo v vrednosti skoraj 800 milijonov evrov zaradi zlorab v povezavi s storitvami Marketplace in dušenja konkurence. Meta se bo na odločitev pritožila.
Kitajska je na letalskem mitingu v Džuhaju javnosti prvič predstavila svoje najnaprednejše letalo pete generacije J-35A, ki so ga razvijali več kot deset let in naj bi bil namenjen ohranjanju premoči v zraku, čeprav je o njem bolj malo znanega.
Učenci osnovnih šol so manj računalniško pismeni, kot so bili pred desetimi leti, kažejo izsledki mednarodne raziskave računalniške in informacijske pismenosti. Skoraj v vseh državah, tudi v Sloveniji, so bila dekleta uspešnejša.
Na direktoratu Evropske komisije za komunikacijska omrežja, vsebine in tehnologijo so pozdravili odločitev Slovenije, da se za sredstva za projekt superračunalnika poteguje v dveh prijavah.
V knjižnicah in arhivih po svetu je sedem od desetih knjig skoraj tako kislih kot limonov sok. 70 % knjig ima torej tako nizek pH, da bodo propadle prej kot v prihodnjih 300 ali 400 letih. Nekatere knjige lahko propadejo, še preden bi jih digitalizirali.
Gost tokratne oddaje Globus je raziskovalec Alexander James Wimmers, ki na Tehniški fakulteti v Berlinu proučuje ekonomiko in geopolitiko jedrske energije.
SpaceX je s petim poletom plovila Starship morda utišal nekaj kritikov, a podjetje čaka še veliko dela, da bodo pristali na Luni, kaj šele poleteli na Mars, je v oddaji Ob osmih na Prvem povedal Matevž Dular z ljubljanske Fakultete za strojništvo.
Od lažnih trgovin, ki ponujajo superge z nerealnimi popusti, do ponarejenih vstopnic za najbolj pričakovane koncerte. Nepridipravi z zvitimi taktikami zvabijo na tisoče potrošnikov v pasti, kjer ostanejo brez denarja in včasih celo osebnih podatkov.
Slovenija se je zavezala k sofinanciranju nakupa novega superračunalnika v italijanskem centru Cineca HPC v vrednosti pet milijonov evrov. Medtem se še naprej pripravlja tudi na samostojno prijavo na evropski razpis za superračunalnike.
Študentje so v kozji rog ugnali evropsko raketno industrijo in opravili prvi navpični pristanek raketne stopnje v Evropi, Nasa je izstrelila sondo proti luni Evrop ... To in še več v 196. Vesoljskem tedniku.
Po obsežnejšem kibernetskem napadu, ki se je zgodil v sredo zvečer, je informacijski sistem mariborske univerze še vedno onesposobljen. Do tega trenutka na univerzi niso prejeli nobene zahteve napadalcev za plačilo dekripcijskega ključa.
Vlada se je seznanila s pripravo prijave na razpis Evropske komisije za pridobitev visoko zmogljivega računalnika za umetno inteligenco in za vzpostavitev, kot pravijo, "tovarne umetne inteligence". Za pomoč pri pripravi je ustanovila delovno skupino.
Zaradi obsežnejšega kibernetskega napada so računalniške storitve Univerze v Mariboru delno ali popolnoma nedostopne, kar povzroča nekaj težav v pedagoškem procesu. Trenutno se s pomočjo strokovnjakov trudijo vzpostaviti sistem.
Center vesoljskih tehnologij Hermana Potočnika Noordunga iz Vitanja te dni na poslovnem obisku gosti ameriškega astronavta slovenskih korenin Randyja Bresnika. Namen obiska je promocija ameriškega vesoljskega programa Artemis.
Neveljaven email naslov