Denar sta razdelila 16 znanstvenim ekipam po vsem svetu, želita pa si, da bi ekipe čim pogosteje sodelovale pri uporabi novi metod. Vsi prejemniki sredstev so morali podpisati, da bodo sodelovali med seboj, čeprav bi se lahko zgodilo, da bi delovali na konkurenčnih področjih.
Več kot 40 milijonov ljudi po svetu je okuženih z virusom HIV, od odkritja tega smrtonosnega virusa pred 25 leti pa je bilo preizkušenih že mnogo cepiv, ki pa niso bila učinkovita. Razlog je v mutacijski sposobnosti virusa in dejstvu, da napade človeški imunski sistem. S cepivi skušajo simulirati prav obrambo pred infekcijami.
Dr. Nicholas Hellman iz Gatesove fundacije, ki se bori proti virusu HIV, sporoča, da je razvijanje učinkovitega cepiva proti virusu HIV izredno težko, napredek pa je kljub prizadevanjem znanstvenikov po svetu prepočasen. Cilj fundacije je poiskati najbolj inovativne pristope pri raziskovanju cepiva in usmeriti prihodnje ideje k tem pristopom.
16 donacij je bilo razdeljenih med 165 znanstvenikov v 19 državah. Eden od projektov je iskanje človeških in živalskih protitelesc, ki bi lahko nevtralizirale virus HIV. Drug projekt bo namenjen uporabi virusov podobnim kozam, ki bi ga lahko preoblikovačli v cepivo. Od raziskovalcev se pričakuje, da bodo med seboj izmenjavali in primerjali svoja dognanja. Fundacija pa namerava poskrbeti, da si bodo rezultate raziskav lahko privoščile tudi države v razvoju.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje