Najbolj preseneča ugotovitev, da so razlike med življenjem v mestu in na podeželju manjše v bogatejših državah EU-ja. Nasprotje je izrazitejše v novih članicah, kjer imajo ljudje na podeželju občutek, da zaslužijo manj kot ljudje v mestih, in kjer so ženske na podeželju največkrat slabše izobražene kot ženske v mestu, sporoča Evropska komisija.
Ravnovesje med poklicnim in zasebnim življenjem je vzrok za nezadovoljstvo po vsem EU-ju. So pa povsod meščani bolj optimistični.
Pri raziskovanju razlik med življenjem v mestu in na podeželju v Evropi so raziskovalci upoštevali številne kazalnike kakovosti življenja: dohodek in pomanjkanje, stanovanjske razmere, zaposlenost in izobrazbo, ravnovesje med poklicnim in zasebnim življenjem, možnosti in dostop do zaposlitve, šolanja, družinskega življenja, prijateljstva in storitev ter tudi subjektivno oceno dobrega počutja.
Ugotovitve naj bi imele po mnenju raziskovalcev tudi politične implikacije, saj opozarjajo, da največ pomoči potrebujejo podeželska območja v revnejših državah članicah. Raziskava, ki jo je opravila Evropska fundacija za izboljšanje življenjskih in delovnih razmer, tako izpodbija predstavo, da je na podeželju kakovost življenja boljša kot v mestih. Ljude na podeželju nimajo občutka, da jim gre dobro, ki bi odtehtal pomanjkljivosti, s katerimi se srečujejo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje