Janša je tožbo vložil zaradi kolumne z naslovom "Zgodovine se ne dela po nočnih sanjah", ki je bila objavljena 25. septembra 2010. Jež je v njej pisal tudi o predlogu, da se bo ob 20. obletnici plebiscita ustanovilo Združenje veteranov slovenske osamosvojitve, in zapisal, da "se Janša kobaca še k 20. obletnici plebiscita", da naj bi "Janša osamosvojitveno vojno vodil za računalniškimi zasloni" in da "si pripisuje zasluge za plebiscit, ki mu ne pripadajo".
Zapisano je Janša razumel kot osebno in politično diskreditacijo, tožbo, v kateri je zahteval odškodnino v vrednosti 5 tisoč evrov, pa je vložil tudi zaradi ponosa na svojo vlogo v času osamosvajanja.
"Bodice" pač zbodejo
Prvostopenjsko sodišče je zahtevo po odškodnini zavrnilo in v razlagi med drugim zapisalo, da je Janez Janša javna osebnost, kar pomeni, da je dolžan trpeti večje posege v svojo zasebnost, poročanje o njegovem političnem delovanju in izražanje nestrinjanja.
Višje sodišče pa je v obrazložitvi zavrnitve zahtevka zapisalo, da je avtor svoje mnenje izrazil s svojim specifičnim, satiričnim slogom pisanja in da bralec že na začetku branja članka, ki je bil objavljen v okviru rubrike Bodice, ne more spregledati, da se v njej objavljajo članki z vsebinami, ki "zbodejo".
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje