Na obravnavi na ljubljanskem okrožnem sodišču je tako dopolnil svoj zagovor glede na nekoliko spremenjeno obtožnico in ugovarjal oceni tožilstva, da se je pri domnevnem oškodovanju Merkurja okoristil za približno 2,7 milijona evrov. Po njegovem mnenju gre pri dopolnitvi obtožnice za konstrukt tožilstva, s katerim tožilstvo prikriva to, da nima pravih dokazov. Kordež je v dopolnjenem zagovoru ponovno poudaril, da obdolženi niso oškodovali Merkurja in da se niso okoristili na nezakonit način. Pojasnil je, da je bil Merfin 100-odstotni lastnik Merkurja in je imel naložbe samo v Merkurju. "Kakršno koli izplačevanje iz Merkurja, tudi dividend, vsebinsko ne bi povečalo premoženja Merfina," je poudaril.
Tožilec je namreč na prejšnji obravnavi predstavil nekoliko spremenjeno obtožnico. Kot je pojasnil, gre za manjše spremembe, ki so posledice tega, da obdolženi "denarja niso spravili v svoj žep", vendar pa so iz Merkurja vzeli sredstva, ki jim niso pripadala.
Zahteva po končanju postopka
Kordeževemu mnenju o spremenjeni obtožnici so pritrdili tudi zagovorniki. Predlagali so, da nja se postopek takoj konča, saj po njihovem mnenju spremenjena obtožnica ni sklepčna. Obramba je sicer izrazila ogorčenje nad dejanjem tožilca Kozine, ki je po torkovi obravnavi po njihovem mnenju prelomil zavezo tajnosti pogajanj med tožilstvom in obdolženimi v okviru predobravnavnega naroka.
Kozina je namreč v torek novinarjem potrdil informacije, da se je Kordež v okviru predobravnavnega naroka želel s tožilstvom pogoditi za nižjo kazen. Po mnenju obrambe je sporno tudi to, da je tožilec novinarjem podal netočne in neresnične informacije. Kozina je očitke o prelomljeni zavezi k tajnosti že zavrnil.
Obramba je ponovno predlagala določitev finančnega izvedenca, prav tako pa so zagovorniki ponovno zahtevali zaslišanje vseh družbenikov Merfina. Tožilec ni nasprotoval določitvi finančnega izvedenca, končno odločitev o dodatnih dokaznih predlogih pa bo imel sodni senat.
Sojenje Kordežu, nekdanji nadzornici Merkurja in direktorici Merfina Marti Bertoncelj, nekdanji Merkurjevi izvršni direktorici za finance Janji Krašovec, članu Kordeževe uprave Milanu Jelovčanu ter koroškemu gradbenemu podjetju Kograd Igem in njegovemu direktorju Otu Brglezu poteka od 18. maja letos. Obtožnica jim očita kaznivo dejanje oškodovanja Merkurja s preprodajo trgovskega centra Primskovo. Bertoncljeva je bila na zadnji obravnavi sicer izločena iz postopka, saj je zaradi poškodb hospitalizirana v jeseniški bolnišnici.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje