Škobernetov zagovornik Tomaž Bromše je na državno pravobranilstvo vložil odškodninski zahtevek, po poročanju Dela naj bi šlo za 250.000 evrov in povračilo odvetniških stroškov.
Vrhovno sodišče: Pripor je bil nezakonit
Vrhovno sodišče, na katerega je Bromše naslovil zahtevo za varstvo zakonitosti, je sicer že ugotovilo, da je bil pripor za Škoberneta nezakonit, ker je o odpravi sodnikove imunitete odločala le državnozborska mandatno-imunitetna komisija, ne pa tudi poslanci. Zdaj bo o odškodnini odločalo pravobranilstvo. Če pravobranilstvo zahtevi za povrnitev škode ne bo ugodilo ali če z oškodovancem ne bodo našli skupnega jezika, sme oškodovanec vložiti odškodninsko tožbo.
Obtožba še ni pravnomočna
Specializirano tožilstvo je proti Škobernetu 10. januarja vložilo obtožbo za domnevno jemanje podkupnine. Obtožba še ni pravnomočna, Bromše pa je proti njej že vložil ugovor, saj je prepričan, da je neutemeljena. O ugovoru bo odločal zunajobravnavni senat ljubljanskega okrožnega sodišča, poroča Delo.
Tožilstvo v obtožnici navaja, da je zdaj že nekdanji sodnik v zameno za podkupnino odpravil mednarodno tiralico za Esada Ćehajića, osumljenca kaznivih dejanj, povezanih s prostitucijo in goljufijami. Prejel je 9.000 evrov podkupnine, zahteval pa naj bi še 50.000 evrov. Policijo je nato o domnevno nečednih poslih celjskega sodnika obvestil sam Ćehajić, kriminalisti pa so nato v preiskavi Škobernetu navidezno izročili 18.000 evrov podkupnine.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje