
Branko Krklec se je na vrhovno sodišče pritožil, potem ko sta ga leta 2023 okrožno in višje sodišče v Celju obsodili na najvišjo predpisano zaporno kazen 30 let. Možnost pritožbe na vrhovno sodišče imajo sicer tisti, ki so obsojeni na 30 let zapora ali dosmrtni zapor, je poročal časopis Dnevnik.
Na vrhovno sodišče se lahko zdaj obrne le še z zahtevo za varstvo zakonitosti.
Obramba vrhovnega sodišča ni prepričala, da naj bi konflikt izzval eden od umorjenih. Pritožbo je zavrnilo v celoti. Obramba je sicer po navedbah v medijih oporekala tudi očitku, da je Krklec moril zaradi odločitve sodišča, ki je njegovi ženi zarubilo avtomobil, saj niti ni stranka v izvršilnem postopku rubeža. Poleg tega bi po mnenju obrambe moralo sodišče angažirati novega sodnega izvedenca psihiatrične stroke, zaradi mnenj dveh sodnih izvedencev, ki sta v preiskavi ugotovila različni stanji neprištevnosti zaradi alkohola.
Na sodbo višjega sodišča, ki je dosodilo, da obsojeni ni moril iz nizkotnih nagibov, se je pritožilo tudi tožilstvo. Kot je za Dnevnik povedal Krklečev zagovornik Marko Meznarič, je sodišče zavrnilo tako pritožbo obrambe kot tožilstva.
Dvojni umor zaradi rubeža vozila
Pomočnika sodnega izvršitelja sta februarja leta 2022 po službeni dolžnosti zaradi rubeža vozila prišla h Krklecu, ta pa se je razjezil in ju ustrelil. Pri tem je 27-letni pomočnik izvršitelja dobil tako hude poškodbe, da je umrl na kraju, 42-letna pomočnica pa je umrla v bolnišnici. Policiji je dogodek prijavila storilčeva žena, aretirali so ga na njegovem domu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje