Poročali smo, da je bila Tovšakova zaradi preiskave o nezakonitem posredovanju tujih delavcev na gradbišče Teša 6 priprta. A ker je tožilstvo 12. aprila v obtožnici njeno dejanje prekvalificiralo v milejšo obliko, se je sorazmerno s tem skrajšalo tudi obdobje dovoljenega pripora za Tovšakovo. A ker ji pripora nihče ni odpravil, je tako morala v njem nezakonito preživeti 35 dni, za kar zdaj terja odškodnino, poroča Delo.
Strokovni nadzor višjega sodišča je pokazal, da je napako storilo mariborsko okrajno sodišče, ki je zadevo dobilo v obravnavo po prekvalifikaciji obtožnice. Tovšakova je zdaj storila, kar je bilo pričakovano, da so prejeli odškodninski zahtevek za 16.350 evrov, pa je za časnik potrdila tudi predstavnica pravobranilstva za odnose z javnostmi Anita Drev. Pojasnila je, da upravičenost njenega zahtevka še proučujejo.
Upoštevajo več vidikov
Na pravobranilstvu so pojasnili, da »o zahtevku najprej odloča komisija pravobranilstva, ki pri izračunavanju odškodnin upošteva trajanje neutemeljeno odvzete prostosti in povprečno denarno odškodnino, ki so jo v preteklem letu dosodila sodišča za škodo, nastalo zaradi neutemeljenega pripora ali neupravičenega zapora«.
Pri izračunavanju odškodnin upoštevajo sodno prakso, dolžino trajanja neutemeljeno odvzete prostosti ter okoliščine posameznega primera, saj so zadeve od primera do primera različne in specifične, so še dejali za časnik.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje